24-26.05.2019 - ZLOT CARAVANINGOWY - WĄGROWIEC
FOTO 1 FOTO 2

W dniach 24 – 26.05.2019 Automobilklub Wielkopolski zorganizował zlot caravaningowy w Wągrowcu. W zlocie udział wzięło 19 załóg – 13 z Automobilklubu Wielkopolski oraz 6 niezrzeszonych – sympatyków Klubu.
W piątek 24.05 o godz. 19.00 nastąpiło oficjalne otwarcie zlotu, na którym omówiono plan zlotu. W sobotę w godzinach porannych uczestnicy udali się na wycieczkę autokarową po Wągrowcu i okolicach, podczas której zwiedzili najciekawsze miejsca i zabytki.
Po powrocie z wycieczki można było skorzystać z rowerów wodnych i kajaków udostępnionych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wagrowcu, który był gospodarzem zlotu.
W godzinach popołudniowych przystąpiono do rozwiązywania testu z wiedzy o regionie, a po jego sprawdzeniu, wyłoniono 5 najlepszych załóg, które zostały nagrodzone.
Na wręczenie nagród przybyli włodarze miasta: p. Piotr Pałczyński – zastępca Burmistrza Miasta Wągrowca, p. Szymon Filut – radny Rady Miejskiej w Wągrowcu, członek Wągrowieckiej Grupy Biwakowo-Carawaningowej, p. Łukasz Szymański – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu oraz p. Tomasz Hoffmann – Kierownik Referatu Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta.
Po części oficjalnej uczestnicy zasiedli przy wspólnym stole, aby skosztować grochówki gotowanej tradycyjnie w kotle na ognisku. Biesiada zakończyła się późnym wieczorem.
W niedzielę rano odbyło się zebranie klubowe przy kawie i słodkim oraz zakończenie zlotu.
Słoneczna pogoda, która towarzyszyła przez cały czas trwania zlotu oraz wesoła atmosfera wśród uczestników sprawiły, że zlot należy zaliczyć do udanych.

Tekst: Marek Matysiak